Türkiye’de Risk Yönetimi mesleğinde çalışan kişileri bir çatı altında toplayarak mesleğin ve üyelerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulan Risk Yöneticileri Derneği, kurulduğu 2002 yılından beri bu yöndeki çalışmalarını üyeleri ile birlikte sürdürmektedir.
Derneğimiz bugüne kadar düzenlediği çeşitli organizasyonlar ile üyelerini ve konusunda uzman kişi ve kuruluşları bir araya getirmiş, böylelikle Risk Yönetimine ilişkin güncel konular, Türkiye ve uluslararası piyasalardaki gelişmeler ve Risk Yönetimi uygulamalarına ilişkin bilgi alışverişinin sağlandığı ortak platformlar oluşturmuştur.

Günümüzde giderek daha da  küreselleşen, ekonomik ve sosyal anlamda değişen bu ortamda, her kurumun Risk Yönetimi Kültürünü iyi şekilde yerleştirerek, risklerinin farkında olması ve bunları doğru şekilde ölçerek etkin şekilde yönetmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir. Hem Dünya’da hem de Risk Yönetimi değişen koşullara bağlı olarak gelişmekte ve artan bir önem kazanmaktadır. Önümüzdeki yıllarda da gerek mevcut uygulamalar gerekse iç ve dış yasal düzenlemeler açısından Risk Yönetiminin bugünkü rolünün daha da önemli ve gerekli olacağı açıktır.

Risk Yöneticileri Derneği olarak üyelerimiz ile birlikte faaliyetlerimize, mesleğin uluslararası en iyi uygulamalar paralelinde gelişmesi, yerleşmesi ve katkı sağlaması yönünde devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu

Zeynep Aydın Demirkıran linkedin icon
Hürdoğan Irmak
Elif Ayça Denge
Recep Bildik linkedin icon
Ayhan Yüksel
Cumhur Taş
Beyza Yapıcı
Berk Timur Alver
Melih Emre Turan